Adres: ul. Słowackiego 41
40-093 Katowice
TEL. 32 205 13 25,
534 082 592
Bezpieczeństwo Wewnętrzne Zobacz więcej | spec. Bezpieczeństwo i porządek publiczny Zobacz więcej | spec. Bezpieczeństwo informacji Zobacz więcej |
spec. Poszukiwanie osób zaginionych i kryminalistyka Zobacz więcej |
„Apeiron” Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego zaczęła funkcjonować już w 2005 roku w Krakowie, w swojej obecnej, głównej siedzibie. Zajmuje się ona kształceniem przyszłej kadry specjalistów porządku publicznego oraz pracowników obszaru bezpieczeństwa społecznego i indywidualnego. Główną misją szkoły wyższej jest wykształcenie studentów w oparciu o wiedzę teoretyczną, a także umiejętności praktyczne, które z kolei będą mieć przełożenie na przyszłą pracę zawodową w sektorze bezpieczeństwa.
Dumą Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego jest kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne, który jest prowadzony dwustopniowo.
Na podstawie analiz oraz współczesnych zagadnień został skonstruowany innowacyjny program edukacyjny, który zaopatrza studentów w niezbędną teorię z zakresu bezpieczeństwa publicznego (w tym nauk prawnych, ekonomicznych, psychologii, filozofii) oraz praktyczne umiejętności, niezbędne w przyszłej pracy zawodowej. Studenci mają do wyboru szereg ciekawych zajęć, które dotyczą, m.in. zagadnień antyterrorystycznych, prawa międzynarodowego, kryminalistyki i kryminologii. Ponadto mogą oni brać udział w zajęciach strzeleckich, z zakresu sztuk walk czy taktyki i technik interwencji. Student posiada również szereg specjalności do wyboru, co przekłada się na lepsze dopasowanie się osobistym zainteresowaniom młodych ludzi.
Sam program nauczania nie byłby kompletny gdyby nie fachowa kadra wykładowców. Są oni doświadczeni w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz potrafią w twórczy sposób przekazać swoje zasoby wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktyczną. Wszystkie powyższe elementy składają się na wysokie wyniki w nauce i przyszłe sukcesy zawodowe w branży.
Uczelnia dba o rozszerzanie swojej oferty dydaktycznej. Poza główną siedzibą w Krakowie, posiada ona także Wydział Zamiejscowy w Katowicach. Jednak bez względu na miejsce, podjęcie studiów na Apeironie to gwarancja uzyskania nowych, lepszych perspektyw pracy zawodowej.
Aby bliżej zapoznać się z ofertą dydaktyczną lub wziąć udział w procesie rekrutacyjnym należy odwiedzić najbliższy dziekanat uczelni bądź skorzystać ze strony internetowej.
Misją uczelni jest edukacja służąca szeroko pojmowanemu porządkowi i bezpieczeństwu zarówno w wymiarze społecznym, jak i w szeroko rozumianym wymiarze indywidualnym, a jej naczelną dewizą jest jednoczesny rozwój ciała i umysłu. Realizacji misji służy merytoryczne i praktyczne przygotowanie studentów do podjęcia pracy w zakresie służby społeczeństwu, m.in. w administracji publicznej zarówno na poziomie centralnym, jak i samorządowym oraz jako kadra kierownicza służb mundurowych i pracowników administracyjnych odpowiadających za bezpieczeństwo.
Duży nacisk kładziemy również na stosowanie prawa w instytucjach niepublicznych. Szczególne znaczenie w procesie kształcenia ma przygotowanie studentów pod kątem stosowania polskich oraz europejskich norm prawa w zakresie bezpieczeństwa publicznego, zarządzania kryzysowego, ochrony osób i mienia oraz dbałości o rozwój szeroko pojętego porządku i bezpieczeństwa.
Celem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju studentom poprzez kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie tak, aby nasi absolwenci sprostali wymogom rynku pracy. Dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu w sektorze bezpieczeństwa oraz pokrewnych, liczba naszych studentów sukcesywnie rośnie.
W toku kształcenia studenci są zatem zapoznawani z organizacją i praktycznym działaniem służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli, ochronę ludności w sytuacjach kryzysowych oraz administrowaniem w obrębie komercyjnych systemów ochrony osób i mienia kreowanych przez prywatne podmioty gospodarcze.
Cel nasz zakłada optymalne łączenie przez absolwenta wiedzy teoretycznej z praktycznymi aspektami administrowania systemami bezpieczeństwa.
Ambicją uczelni jest także uruchomienie kolejnych kierunków, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości wynikającej z nakreślonych przez Założyciela i Senat misji i wizji rozwoju Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron”.
O przyjęciu na studia I stopnia mogą starać się osoby posiadające dyplom ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo dojrzałości. Podstawą przyjęcia na studia I stopnia jest złożenie dokumentów rekrutacyjnych oraz wniesienie wymaganych opłat.
O przyjęciu na studia II stopnia mogą starać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów I stopnia oraz świadectwo dojrzałości. Podstawą przyjęcia na studia II stopnia jest złożenie dokumentów rekrutacyjnych oraz wniesienie wymaganych opłat.
O przyjęciu na studia podyplomowe mogą się starać osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich). Podstawą przyjęcia na studia podyplomowe jest złożenie dokumentów rekrutacyjnych oraz wniesienie wymaganych opłat. Studia zostaną uruchomione pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby słuchaczy. Przyjęcie kandydatów na niestacjonarne studia podyplomowe może odbywać się na podstawie daty zgłoszenia albo na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. Decyzję w tej sprawie podejmuje wydziałowa komisja, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń oraz program studiów. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, treści i liczbę pytań ustalają wydziałowe komisje rekrutacyjne. Kandydaci są wcześniej poinformowani o konieczności przygotowania się do rozmowy.