Znając już zasady rekrutacyjne stosowane na innych uczelniach oferujących naukę na takich samych kierunkach studiów, trzeba pamiętać, że każda uczelnia może stosować własne reguły postępowania rekrutacyjnego, różniące się między sobą szczegółami.
Najlepiej, żeby być na bieżąco z obecnymi przepisami, wymogami dokumentowymi i zasadami przeprowadzania rekrutacji, można je sprawdzić klikając tutaj Śląski Uniwersytet Medyczny – zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, strona pozwoli zorientować się w przyjętych i stosowanych aktualnie procedurach dla kandydatów.
Maturzyści i absolwenci szkół średnich ubiegający się o przyjęcie na studia licencjackie I-ego stopnia na kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, przyjmowani są w trakcie procesu rekrutacyjnego, stosowanego przez uczelnię w podobnej formie od wielu lat.
Trzyletnie studia I-ego stopnia licencjackie na kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, prowadzone przez AWF w Katowicach, przyjmuje kandydatów na podstawie konkursu świadectw, w trakcie którego przyznawane są punkty rekrutacyjne, stanowiące odzwierciedlenie wyników egzaminów maturalnych. Punktacji podlegają dwa przedmioty: język polski (egzamin pisemny) lub język obcy nowożytny (egzamin ustny) oraz dowolny przedmiot wybrany przez kandydata (egzamin pisemny). Punktacja może się nieco różnić dla kandydatów zdających „nową” i „starą” maturę.
Dokonując wyboru kierunku studiów i uczelni, kandydaci na studentów, bardzo dużą uwagę przywiązują do zgromadzenia jak największego zasobu informacji dotyczących danej szkoły wyższej. Często są to jednak suche fakty i podstawowe informacje dotyczące oferowanego kierunku studiów i zakresu nauki, dlatego najlepiej przejść tutaj Śląski Uniwersytet Medyczny – opinie i zapoznać się z wypowiedziami studentów i osób kończących naukę, które są skarbnicą informacji i pomagają lepiej poznać wybrany kierunek studiów.
Studia na kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, obejmują naukę przedmiotów ogólno akademickich i kierunkowych, przygotowujących do samodzielnej pracy w jednostkach ochrony zdrowia, placówkach oświatowych i administracyjnych, ochronie środowiska, edukacji czy stacjach epidemiologicznych. Studenci w toku nauki mogą specjalizować się zarządzaniu ryzykiem zdrowotnym oraz zdrowiu środowiskowym i profilaktyce chorób środowiskowozależnych.
Nauka na kierunku obejmuje profilaktykę zagrożeń zdrowotnych, przepisy prawa w zakresie ochrony zdrowia, nadzoru jednostek ochrony zdrowia i środowiska, identyfikowania czynników ryzyka w danym środowisku społecznym i lokalnym czy promocji zdrowia.
Program studiów na kierunku zarządzanie ryzykiem zdrowotnym na ŚUM w Katowicach
Zobacz również:
- 9 uczelni z kierunkiem zarządzanie w Katowicach
- 2 uczelnie z kierunkiem ekonomia w Katowicach
Data publikacji: 10-03-2022
Zarządzanie projektami - od czego zacząć? #3
Jak zarządzać ludźmi?